השאירו פרטים

אבחון דידקטי במתמטיקה

אבחון דידקטי במתמטיקה עושים אצל אגודת גלאור. המומחים שלנו יעזרו לכם למצוא את הבעיה בעזרת אבחון דידקטי במתמטיקה. כנסו לקבלת פרטים נוספים
אבחון דידקטי במתמטיקה

אחד המקצועות שדורשים הכי מיקוד, השקעה וריכוז הוא מתמטיקה. המקצוע נחשב לאחד הקשים עבור כל ילד ובטח לילד בעל לקות למידה שמשפיעה עליו גם במקצועות אחרים.

המקצוע הוא גם אחד המקצועות שבהם התלמידים נדרשים להגיע להישגים גבוהים על מנת להתקבל למקומות מכובדים או לעבודות מסוימות ועל כן יש צורך רב בהצלחה בתחום. עם זאת, ישנם תלמידים שעל אף שעושים את מיטב יכולתם כדי ללמוד את החומר, מתקשים בצורה יוצאת דופן במתמטיקה או חשבון וזאת על אף המאמצים הרבים שלהם.

במקרים כאלו, ייתכן ומדובר בלקות למידה. לקות למידה במתמטיקה לא בהכרח מקבלת את היחס לה היא ראויה באבחון הדידקטי הרגיל ועל כן יש לבצע אבחון דידקטי ממוקד לתחום המתמטיקה או החשבון בהתאם לגיל התלמיד על מנת לראות אם יש פערים בין יכולותיו בתחום לבין ילדים אחרים בני גילו. באבחון הדידקטי במתמטיקה מבצעים בדיקה מקיפה בתחום המתמטיקה הכוללים בדיקה של יכולות הניתוח והמחשבה, הבנת הנקרא, הסקת מסקנות, בעיות זיכרון וגם בתחומים כלליים יותר אך האבחון מבוצע עבור תלמידים שההורים או הצוות החינוכי שלהם מרגיש שדווקא במתמטיקה הילד מתקשה יותר.

יכול להיות שהילד מצליח מאוד במקצועות אחרים, אבל מספיק שבמתמטיקה כדי שתהיה לכך השפעה גדולה על חייו ועל ההישגים הלימודיים שלו. האבחון לוקח מס' שעות ומטרתו להבין את מקור הבעיה ולתת לתלמיד את הכלים להתמודד עם המקצוע על מנת לקדם אותו, לשפר את החשיבה המתמטית שלו ולהפיק מיכולותיו את המיטב. בנוסף לכך, על פי המלצות המאבחן, יכולות להינתן הקלות או התאמות למיניהן באישור משרד החינוך.

צרו קשר עם אגודת גלאור המתמחה באבחון דידקטי בכל המקצועות.

 

למעלה