השאירו פרטים

אבחון דיסלקציה

דיסלקציה היא לקות שבאה לידי ביטוי בקשיים בשפה שזה כולל בדיבור, בכתיבה, בקריאה ויש גם מקרים בהם זה בא לידי ביטוי בקושי בבעיות מתמטיות
אבחון דיסלקציה

דיסלקציה היא לקות שבאה לידי ביטוי בקשיים בשפה שזה כולל בדיבור, בכתיבה, בקריאה ויש גם מקרים בהם זה בא לידי ביטוי בקושי בבעיות מתמטיות. את הסימנים הראשונים לדיסלקציה ניתן לראות כבר בגן, בגיל זה ילדים כבר מתחילים לדבר וניתן לראות שחלקם מתקשים יותר ומבלבלים מילים בצורה תכופה, אך עם זאת, הסימנים הבולטים יותר מגיעים בתחילת בית הספר היסודי שהילד מתחיל ללמוד את הא' ב', הוא לומד קריאה וכתיבה ואז מתגלים הקשיים שיכולים לבוא בכמה צורות כמו קשיים באיות, קשיים בהבעה בכתב, היפוך אותיות וגם כתב בלתי קריא בצורה מוגזמת שאפילו הילד עצמו לא מצליח להבין מה הוא כתב. כשמתגלים הסימנים האלו, יש חשיבות גדולה ללכת לאבחון על מנת לבצע אבחון דיסלקציה.

למה לגשת לאבחון דיסלקציה?

אבחון דיסלקציה בשונה מאבחון דידקטי נועד לאמת או לשלול את הימצאותה של הדיסלקציה. יכול להיות שהאבחון יחזור עם מסקנות שלילד אין דיסלקציה, יכול להיות שימצאו קשיי למידה אחרים ויכול להיות שתימצא הדיסלקציה. בין כה ובין כה, חשוב לבצע את האבחון על מנת להיות בטוחים יותר. במידה ותלמיד שמנסה להתקדם בלימודים לא מצליח לעשות זאת בלי קשיים כאלו או אחרים, זה פוגע בדימוי העצמי שלו וביחס שלו מהסביבה שלא בהכרח מבינה שההישגים הנמוכים נובעים מלקות למידה ולא בגלל חוסר רצון להשקיע.

בנוסף לכך, בביצוע אבחון דיסלקציה תקבלו כלים והכוונה איך להתמודד עם הדיסלקציה. את הכלים תקבלו מאדם שהוסמך לאבחון על ידי משרד החינוך והוא גם ינחה את הצוות החינוכי בבית הספר וינחה אותם להתאים את תכנית הלימודים לקשייו של התלמיד על מנת שהוא יוכל למצות טוב יותר את היכולות שלו.

אנו באגודת גלאור ניתן לכם את הכלים הכי יעילים להתמודד עם הדיסלקציה.

למעלה