השאירו פרטים

איך להכין את הילד לכיתה א'

איך לעזור לילד להתאקלם ולהתמודד עם המעבר לכיתה א' באמצעות טיפים טובים ויעילים!
איך להכין את הילד לכיתה א'

היום הראשון ללימודים לשנת הלימודים 2017-2018 הולך ומתקרב ונותרו עוד פחות מ-10 ימים, אז הגיע הזמן להתכונן ולהכין את עצמכם ואת הילד, במיוחד אם הילד הולך לעלות לכיתה א'. כיתה א' יכולה להיות לא פשוטה עבור הילד וילדים שונים מקבלים את זה בצורה שונה. הנה כמה טיפים כדי שהמעבר מגן לבית ספר יהיה קל כמה שאפשר.

טיפים

 1. שאלו את הילד שלכם איך הוא מרגיש לגבי המעבר הקרב. שאלו אותו אם הוא מתרגש ושמח וגם אם יש לו חששות. עדיף שהילד ישאל את כל השאלות שיש לו ולא ישמור דברים בלב שאולי יתפרצו בשלב מאוחר יותר.

 2. הסבירו לילד שלכם את לוח הזמנים. הסבירו לילד שבדומה לגן יש שעה קבועה שבה מתחילים ושעה בה מסיימים ויש גם הפסקות באמצע.

 3. הציגו לילד את היתרונות הגדולים שבבית הספר ובראשם העובדה שמדובר במקום חדש עם חברים חדשים והוא יוכל להכיר הרבה חברים שילוו אותו במשך שנים רבות.

 4. קנו ביחד עם הילד ציוד לבית הספר כדי לעורר אצלו התרגשות ורגשות חיוביים כלפי התחלה החדשה והנהדרת.

 5. לוו את הילד ביומו הראשון בבית הספר, לוו אותו לכיתה, הכירו ביחד את המורה וצפו בילד מתאקלם ברגעים הראשונים שלו בבית הספר.

 6. הזכירו לילד שאתם בקשר עם המורה ושאתם תמיד תבררו ותדאגו שהכל אצלו יההי מצוין.

 7. השאירו לילד פתק קטן בקופסת האוכל שלו \ בתיק והזכירו לו שאתם דואגים לו ואוהבים אותו ושתתראו בקרוב.

 8. בדקו איזה עוד ילדים הולכים לבית הספר ואם הילד שלכם מכיר את אחד מהם השתמשו במידע הזה כדי להקל על הימים הראשונים של הלימודים כדי שכבר יהיו לו חברים בכיתה \ בבית הספר.

 9. למדו כמה שמות של ילדים בכיתה והשתמשו בהם בשיחה כדי לתת לילד תחושה של סביבה מוכרת. למשל: "תראה נדב! אלי ואביאור משחקים בכדור, אולי תצטרף אליהם?"

 10. בדקו באילו פעילויות אחרי הלימודים הילד יכול להשתתף שגם ילדים אחרים בכיתה משתתפים בהם כדי שההתאקלמות תהיה מהירה הרבה יותר.

  בונוס: צלמו את הילד ביומו הראשון של הלימודים. תמונות כאלו בדרך כלל שוות יותר ויש להן ערך סנטימנטלי גבוה לכם, ולילד כשיגדל.

למעלה