השאירו פרטים

האם לקות למידה עוברת בתורשה?

רבים תוהים אם לקות למידה עוברת בתורשה. התשובה אינה חד משמעית ולא רק זאת- זה גם לא חשוב או משנה להתפתחות הילד.
האם לקות למידה עוברת בתורשה?

שאלה רבה שעולה בראשם של הורים צעירים היא האם לקויות למידה עוברים בתורשה. נחסוך מכם מאמר ארוך ומפורט שעוסק בשאלה הזאת ונענה בקצרה. לקות למידה עוברת בתורשה. על פי חלק מהמומחים היא עוברת בעיקר מצדו של האבא אך לא בהכרח. אם אתם סובלים מלקות למידה כזו או אחרת, אין זה אומר שהילד שלכם יסבול מלקות למידה כלל וכלל, לא ככה הגנים שלנו עובדים.

אבל לא רק התורשה היא שקובעת

חשוב להבין שיש גורמים נוספים שמשפיעים על לקות הלמידה מלבד הגנים. ילד שנולד לפני הזמן - פג - הוא בעל סיכוי גבוה יותר להיות בעל לקות למידה מאשר ילד שנולד בזמן. גם ילדים קטנים שסובלים מדלקת קרום המוח הם בעלי סיכון רב לסבול מלקות למידה כשיגדלו. מניתוחים סטטיסטיים התגלה שבנים סובלים יותר מלקויות למידה באופן כללי כך שעל כל בת שסובלת מלקות למידה יש 4 בנים שסובלים. לקויות הלמידה השונות הן בעלות מאפיינים שונים וכך גם הסיבות להיווצרותן.

אבל אל דאגה

למרות שלקויות למידה לא עוברות עם הזמן, אין סיבה לדאגה יתרה. לקויות הלמידה הן דבר שאפשר להמתודד איתו והורים שסובלים בעצמם מלקויות למידה בטח כבר יודעים זאת. יש טיפולים מתאימים ויש דרכים להתמודדות שלומדים בייעוץ עם מומחים. לקות למידה אמנם מקשה, אך היא מכילה גם יתרונות כמו יצירתיות ועם הזמן גם אינטלגנציה רגשית גבוהה. אנשים רבים מצליחים לגבור על הקשיים ולהגיע להישגים גבוהים, גם אתם וגם הילדים שלכם יכולים.

למעלה