השאירו פרטים

טיפים לניהול נכון של זמן לשיעורי בית

הנה כמה טיפים לניהול נכון של הזמן כדי שתוכלו לסיים שיעורי בית ופרויקטים בזמן הנכון וגם תעבדו יעיל וחכם.
טיפים לניהול נכון של זמן לשיעורי בית

ניהול הזמן בבית כדי לבצע עבודות ופרויקטים (שיעורי בית) הוא אחד הדברים הבעייתיים ביותר עבור ילדים בבית הספר ובדגש על ילדים הסובלים מלקויות למידה כמו הפרעת קשב וריכוז, דיסלקציה ועוד… עם זאת, אולי יש כמה דברים שאפשר לעשות בנידון. הטיפים הבאים ניתנו על ידי ילדים מארה"ב הסובלים מלקויות למידה והם משתפים מנסיונם מה עזר להם.

אבי, תלמידה בת 14 מארה"ב טוענת שיש לה שיטה טובה ופשוטה על פיה היא פועלת בכל הקשור לשיעורי בית. בעוד שבמבחנים יש לה הארכת זמן, היא צריכה לארגן לעצמה גם סידור נכון של הזמן בבית. היא הקימה לוח שנה גדול בשולחן הכתיבה שלה ובו היא מסמנת את תאריכי היעד לעבודות ופרויקטים. עם זאת, היא לא מסמנת רק את תאריכי היעד אלא גם את תאריכי ההתחלה המשוערים ומחלקת לעצמה את העבודה הגדולה למס' חלקים קטנים כך שהיא עובדת קצת קצת על כל פרויקט גדול.

במידה ונתקלים במס' פרויקטים שארוכים זמנים שונים אנשים עלולים לבחור משהו רנדומלי. תכנון נכון של מה לומדים ולמתי הוא הדבר המתאים לעשות. בחרו את הפרויקטים שזמן ההגשה שלהם הוא הקרוב ביותר, ואם זמן הגשה הוא לא רלוונטי, בחרו את אלו שייקח הכי פחות זמן לעשות כדי להפחית לחץ.

טיפ נוסף לפני עבודה על פרויקט הוא לפני שמתחילים לעבוד עליו, לנתח אותו ולתכנן. מה אתם צריכים לפני שאתם ניגשים לעבודה? אילו חומרים צריכים להיות לכם? כמה זמן ייקח לכם לעשות את העבודה ואילו שלבים לעשות כדי לסיים את העבודה בצורה היעילה והמסודרת ביותר? כל אלו יעזרו לכם לעבוד על הפרויקט בצורה מסודרת וטובה וכך גם תהיה קלה יותר העבודה.

למעלה